Články

 • Editorial: Hygge a to ostatní

  Při editování článků pro Barlife 92 jsem narazila na jedno zajímavé slovo, a to friluftsliv. Jedná se o pojem, jehož praktikováním se dostaneme do vnitřní harmonie a mentální pohody. Když si tedy při jeho vyřčení nezamotáte jazyk. O mnoho jednodušší je výslovnost pojmu hygge, kterým se vyjadřuje pohodový přístup k životu, schopnost najít si něco krásného v každém okamžiku a radovat se ze života. Jen praktikováním hygge dojdeme absolutního štěstí, zdá se.

  Přečíst
 • Kentucky Artisan Distillery: Od zmrzliny k zámořskému bourbonu

  Palírna s tímto poněkud podivným jménem vznikla v roce 2012, když si trojice Steve Thompson, Chris Miller a Mike Loring otevřela v kentuckém Crestwoodu destilovnu ve staré továrně na zmrzlinu. Thompson dokonce po pár dnech opustil důchod a mohl nadále využívat svých zkušeností získaných coby ředitel jedné z palíren firmy Brown-Forman.

  Přečíst
 • Václav Šitner: Čím jsem starší, tím víc si cením obyčejných věcí

  Václav Šitner není v nápojovém průmyslu neznámou osobou a za své bezmála čtyřicetileté působení si označení „mistr destilatér“ skutečně zaslouží. Na svém kontě má bezpočet produktů, a to nejen pro Zámecký lihovar a pivovar v Blatné, jehož je spolumajitelem. Při příležitosti nedávného uvedení new make B.Barrel jsme si s Václavem Šitnerem sedli a zavzpomínali nejen na minulost, ale podívali se i trochu do budoucna.

  Přečíst
 • Berlín: Mekka hipsterů

  Progresivní koncepty, otevřené myšlenky a kultura budoucnosti – to vše je spojeno s velkými německými městy. Německo se v posledních letech objevuje také v hledáčku gastronomických expertů a milovníků dobrého jídla a pití, ačkoli by někdo mohl říci, že místní gastronomie je v porovnání s Londýnem a dalšími velkými městy ještě v plenkách. Avšak o opaku tohoto tvrzení se nás snaží přesvědčit středobod německé gastronomické scény – Berlín.

  Přečíst
 • Revize marketingové strategie

  S každým novým rokem přichází prostor a energie na změny. Do začátku roku většina lidí vstupuje s vidinou lepších zítřků a událostí. Konec starého roku je také impulzem pro „úklid stolu“ a revizi všeho, co se našeho podnikání týká. Podívejme se proto tentokrát na aspekty, které by měl každý podnik ve své marketingové strategii zvážit – a pokud možno využít.

  Přečíst
 • Zdeněk Kaštánek: Chyby jsou nevyhnutelné. Ale je třeba se z nich poučit

  Zdeňka Kaštánka asi není třeba dlouze představovat. Jde o jednoho z nejuznávanějších českých barmanů, jehož jméno rezonuje nejen v tuzemské kotlině, ale také v Londýně, kde působil, a v Asii, kde nyní žije. Pro Barlife Zdeněk spřádá rozhovory s těmi nejzajímavějšími, kteří se momentálně ve světové gastronomii pohybují, teď nastal čas, aby se pod palbou otázek ocitl i on sám.

  Přečíst
 • High Five - Flor de Caña Mixtronomy Competition 2019

  Značka Flor de Caña loni představila koncept Mixtronomy a na Rumfestu ve Žlutých lázních se také konal první ročník soutěže High Five Flor de Caña Mixtronomy Competition 2018, jejímž vítězem se stal Víťa Cirok z L'Fleur Baru. Letos na koncept Mixtronomy navázaly nejen nové semináře, ale také další ročník soutěže, jejíž finále se opět uskuteční v rámci Rumfestu.

  Přečíst
 • Vína Honig, novinka v portfoliu Rumako

  Společnost Rumako, jejíž specializací jsou především rumy a další ušlechtilé destiláty, zařadila do své nabídky trochu nečekaně Honig Vineyard & Winery, vinařství z městečka Rutherford v srdci nejslavnější americké vinařské oblasti, údolí Napa. Na českém trhu tak bude víno, která i v USA zakoupíte pouze při osobní návštěvě vinařství.

  Přečíst
 • Jak se míchá v Madridu aneb kde ochutnat ty nejlepší drinky

  Španělský Madrid možná nenabízí takové množství barů jako Barcelona, o to zajímavější koncepty a drinky jsou zde však k vidění. V rámci madridské THE DRINK SHOW jsme prošli ty nejlepší z nejlepších a nyní se s vámi podělíme o své postřehy.

  Přečíst