V designu se meze nekladou
Design představuje řešení problémů různého charakteru, a proto může být v tomto oboru snaha o úzkou specializaci frustrující. Mnohdy je to společenský nátlak, který nás podvědomě navádí ke konkrétnímu vyhranění, nebo dokonce ovlivní náš výběr zaměstnání. Průmyslová designérka Adéla Bačová upravila koncepci své práce tak, aby neomezovala jejího tvůrčího ducha a ona nemusela držet svou kreativitu na uzdě.
Design je pro širokou veřejnost často termín záhadného významu a málokdo ví, co si pod prací designéra představit. Právě stírání hranic mezi tvůrčími obory tvoří výsadu tohoto řemesla a dává kreativní duši svobodu objevovat. Často tedy záleží na souhře okolností či niterním rozpoložení designéra, co bude dalším projektem v jeho portfoliu. Své o tom ví i průmyslová designérka Adéla Bačová, jejíž tvorba oplývá projekty napříč spektrem – od drobného šperku až po modulární domek. A právě za něj si v loňském roce vysloužila prestižní ocenění Red Dot.
Hvězdná spolupráce
Možnost pracovat s etablovanou stavební firmou se Adéle naskytla zcela náhodou v momentě, kdy jako ředitelka studentského festivalu Zlín Design Week sháněla nové partnery na podporu projektu. Avšak tato shoda náhod byla pro Adélu zásadnější, než by se zprvu mohlo zdát. Následující tři roky se v Komě podílela na vývoji modulových domů a výsledkem jsou věhlasné moduly Fashion Line. Jedná se o projekt propracovaný od masivní konstrukce až po interiérové detaily, které slouží komerčním účelům nebo k rekreaci. Modulární architektura se může jevit jako bydlení budoucnosti. Z jednotlivých modulů sestavíte dům, jehož velikost lze měnit v průběhu času. Kvality modulů Fashion Line si všimla i porota uznávané soutěže Red Dot a rozhodla o jejich vítězství v kategorii produktového designu. „Za Red Dot jsem moc vděčná, zvlášť proto, že v mých potenciálních klientech vzbuzuje důvěru k mé práci i ke mně samotné,“ popisuje Adéla přínosy výhry.