Články

 • Martin Hudák: Každý den za barem je pro mě soutěžní

  Martin Hudák patří mezi osobnosti, které není třeba na české a slovenské barové scéně dlouze představovat. Jeho vášeň pro koktejly i kávu je všem dobře známá a vyvrcholila nejen jeho vítězstvím na světovém finále Coffee in Good Spirits v roce 2017, ale též spoluprací se značkou kávového likéru Mr. Black.

  Přečíst
 • Známe datum. Ale nic víc

  Vláda zveřejnila plán rozvolňování zavedených opatření a bohužel se ukázalo, že gastronomie v něm zastává až poslední místo. Malou útěchou nám může být, že během pár dní plán sice opět změnila, ale tentokrát celý proces urychlila. Naneštěstí je přesto datum tím jediným, co známe. Otázkou stále zůstává, jaké podmínky a opatření bude třeba dodržovat po samotném uvolnění a znovuotevření podniků.

  Přečíst
 • Čtyřikrát ze zahraničí

  Jak současná situace ovlivňuje barovou scénu v zahraničí? A liší se nějak od stavu barové scény u nás? České a slovenské barmany vyzpovídala Bára Ceľuchová, která v současnosti působí jako brand ambassadorka značky Becherovka.

  Přečíst
 • Nevíte, co číst? My ano!

  Pokud se situace ještě několikrát nezmění, je otevření restaurací a barů téměř na dohled. I tak nás ale čeká dalších pár týdnů doma a vám už možná dochází nepřečtené knihy s (nejen) barovou tematikou. V tom případě pro vás máme hned dvě dobré zprávy! Od pondělí 27. dubna by měly otevřít knihovny. A požádali jsme pět barmanů, aby se s vámi podělili o tipy na knihy, které je v nedávné době nejvíce zaujaly.

  Přečíst
 • Kdo zachraňuje gastro?

  Nouzový stav, s nímž se pojí vyhlášená omezení včetně uzavření veškerých gastroprovozoven, máme nyní něco přes měsíc. Není proto divu, že všichni přemýšlejí, jak gastronomii co nejvíce pomoct. Vznikají nové iniciativy a ty stávající si připisují nové úspěchy. Stejně tak nesmíme zapomínat ani na vlastní snahy jednotlivých podniků.

  Přečíst
 • Někdo to rád hořké

  Ačkoli má výroba fernetu v Česku téměř stoletou historii a jeho obliba v 90. letech stoupla takřka raketově, je dnes jeho popularita spojována spíše se zeměmi Jižní Ameriky, konkrétně s Argentinou. V této zemi se zkonzumuje více než 75 % celkové produkce fernetu, a to především v kombinaci s Coca-Colou. Jak si však fernet stojí dnes u nás?

  Přečíst
 • Můj život je BARLIFE

  Ačkoli je směřování Barlife od začátku stejné, za svou 16letou existenci se několika změn dočkal. Vždy jsme se snažili o originální design a technologicky náročné provedení. Pravidelně však obměňujeme i rubriky, aby neustále reflektovaly aktuální dění na barové a gastronomické scéně.

  Přečíst
 • Včera, dnes – a co bude zítra? Gastronomie zažívá těžké časy

  Od vyhlášení nouzového stavu a uzavření všech restauračních zařízení toho už bylo napsáno mnoho. Některé podniky přerušily svůj provoz úplně, v jiných fungují výdejní okna, další vsadily na rozvoz. A všichni čekají, co bude dál. Ovšem v tuto chvíli je situace značně nejistá, rychle se měnící a s koncem v nedohlednu. Něco se ale stát musí, a tak nejenže vznikají různé iniciativy na podporu podniků, ale ozývají se i sami restauratéři.

  Přečíst
 • Jägermeister Scholarship x Berlin Edition potřetí

  Barmani mají již potřetí možnost se přihlásit ke stipendijnímu programu Jägermeister Scholarship x Berlin Edition. Zájemci o letošní účast mohou své přihlášky poslat do 5. dubna 2020. Společnost Jägermeister pak vybere trojici uchazečů, která stráví tři měsíce (od září do listopadu) v Berlíně, kde bude mít šanci prohloubit své znalosti a získávat zkušenosti od nejlepších místních barmanů.

  Přečíst