Články

 • O ginu a jeho trendech

  Málokdy potkáte ženu na pozici master distiller a ještě mnohem sporadičtějším jevem je, aby se z ní stala taková ikona. Joanne Moore je teprve sedmou osobností ve společnosti G&J za posledních 250 let, která dohlíží na celý destilační proces. V oboru se pohybuje již dvacet let a roku 2006 převzala otěže výroby po svém předchůdci. A tak když koncem ledna zavítala do Prahy, rozhodli jsme se položit jí několik málo otázek.

  Přečíst
 • Káva a mléko

  Díky rostoucí vyspělosti českého kávového trhu se termíny jako cappuccino, caffè latte, espresso macchiato nebo flat white zabydlely i v jazyce zákazníků. Mléko zůstává jednou ze zásadních surovin i témat kávového segmentu. Terezka Balá z cenami ověnčeného EMA espresso baru shrnuje základní fakta, postupy i trendy, které byste měli vést v patrnosti.

  Přečíst
 • Když má tělo potíže

  Stav, který nazýváme kocovina, je následkem intoxikace alkoholem. Je to vlastně způsob, jak se tělo pere s jedy a dává nám – mnohdy velmi důrazně – najevo, že jsme se k němu nechovali zrovna pěkně. Laicky řečeno. A jak to vidí odborníci? Kocovina není žádným příznakem závislosti na alkoholu, ale reakcí těla na předchozí nadměrné pití.

  Přečíst
 • Ohňostroj chutí

  Nemůže být snad vzdálenější asociace než představa japonského sushi zapíjeného whisky. Našinec si k sushi z ryb nejraději objedná sklenku suchého bílého. Ale pojďme bořit mýty a zažité představy a vyzkoušejme, jak takové snoubení sushi s whisky může vypadat. Mezi zástupce whisky jsme pro zajímavost vybrali i jeden japonský produkt.

  Přečíst
 • Craft beer

  Různé pivní styly, různé chmely, různé chutě... Proti průmyslově vyráběnému standardu dnes i u nás stojí stále se rozrůstající řada propracovaných řemeslných piv. Jaké jsou jejich kořeny i budoucnost?

  Přečíst
 • Německé craft spirits

  Cesta ke kořenům v gastronomii může vést rovnou k vlastní výrobě alkoholu – tradičních typů, z tradičních surovin anebo tradičními postupy, ale hlavně po svém a vlastníma rukama. Několik příkladů z Německa, domovské země mnoha řemeslných palírníků, pro Barlife popsal vydavatel nápojového magazínu Mixology Helmut Adam.

  Přečíst
 • Od agáve po láhev

  Příběh tequily, který jsme vám vyprávěli v minulém čísle Barlife, už leccos napověděl i o tom, jak se tato tradiční mexická pálenka vyrábí. Tentokrát však probereme výrobní proces krok za krokem a pokusíme se neopomenout ani ty nejmenší detaily.

  Přečíst
 • Hořký hrabě Negroni

  Na počátku všeho byla Itálie a v ní sladký život, který potřeboval dodat hořký balanc. Asi tímto způsobem by mohlo začít vyprávění o jednom z ikonických klasických koktejlů uplynulého století. Co všechno ale stojí v pozadí za tímto šlechticem mezi aperitivy?

  Přečíst
 • Nejčastější chyby personálu. Co s tím?


  Základním předpokladem dosažení kvalitního servisu a reprezentativního chování personálu je stanovení jasných pravidel a jejich opakovaná komunikace. Majitelé nebo vedoucí pracovníci mají často odlišnou představu o standardu poskytované služby, než je tomu u personálu. Pro dosažení očekávaného výsledku a jeho následné udržení je potřeba klást důraz na každodenní komunikaci mezi vedoucími a řadovými zaměstnanci.

  Přečíst