Články

 • The „Drunken“ Botanist Gin & Tonic Cocktail Competition 2017

  V rámci Prague Bar Show se odehraje i finále barmanské soutěže s ginem The Botanist od společnosti Rémy Cointreau. Soutěž vybízí k inovativnímu přístupu ke koktejlu Gin&Tonic. Botanist Gin obsahuje kromě základních 9 bylin a rostlin také na 22 ručně sbíraných bylin z ostrova Islay, a právě bylinky by měly, kromě Botanist G&T, hrát prim. Budeš to právě ty, kdo ohromí porotu svým koktejlem a podívá se do výroby ginu The Botanist ve skotském Islay?

  Přečíst
 • Sedmý ročník Prague Bar Show představí atraktivní program

  Sedmý ročník Prague Bar Show se nezadržitelně blíží, proběhne 31. října a 1. listopadu 2017 v nové lokaci pražského areálu Pragovka. Co dalšího nás kromě změny místa ještě čeká? Přinášíme komplexní informace o letošní Prague Bar Show, z nichž se dozvíte vše, co potřebujete vědět o programu, vstupenkách a chystaných novinkách.

  Přečíst
 • Roland Huber: „V Le Ciel děláme svou práci poctivě a pečlivě. Ostatní pak přijde samo.“

  Rodilý Rakušan a michelinský kuchař Roland Huber se v současné době zdržuje v Praze. Nenajdete jej však v žádné z kuchyní předních českých restaurací, ale v Riegrových sadech, 50 metrů nad zemí. Roland z vídeňské restaurace Le Ciel je totiž letošním kuchařem světové atrakce Dinner In The Sky.

  Přečíst
 • Je těžké se doma nebavit o práci

  Jeden z párů koktejlového světa, Roman Foltán a Carla Davina Soares, se dal dohromady v Artesian baru, kde oba pracovali pod vedením Alexe Kratěny. Po odchodu z Artesianu dnes čelí novým výzvám v podobě nového barového konceptu v tolik od Británie odlišné zemi i odlišné kultuře. Přestěhování se do Singapuru a podílení se na otevření baru Atlas oba vnímají jako nejvýznamnější krok, který v poslední době udělali.

  Přečíst
 • Vzorná atmosféra

  Obklady nepatří jen do koupelen a kuchyní, ale najdete je i za barem. Jde o jeden z těch prvků, na který primárně nemyslíte, ale jeho podoba je nesmírně důležitá, neboť tvoří detail, díky kterému do sebe vše zapadne jako skládačka a vy získáte ve vašem podniku perfektní atmosféru. Nechte se proto inspirovat naším výběrem těch nejzajímavějších obkladů a dekorů, které přední designéři nabízejí.

  Přečíst
 • Se srdcem v košíku

  Namíchej Piknik! Takový byl základní pokyn pro barmany, kteří se odpoledne 15. července zúčastnili na Střeleckém ostrově stejnojmenné soutěže. Jaký však byl hlubší záměr soutěže a jaké byly dojmy z jejího průběhu i výsledku? To vše nám prozradil jeden z porotců, brand ambassador značky TATRATEA Michal Marešovský, a letošní vítěz Dan Krejča.

  Přečíst
 • G&T není jediné využití toniku za barem

  Trilogie o tonicích je po historii a výrobě zakončena jejich mixologií. Co vše lze s tonikem vykouzlit? Jako první se samozřejmě nabízí klasický Gin & Tonik, ale kombinací je mnohem víc. Tereza Fridrichová z Hemingway Baru nabídne několik mixologických možností s ohledem na druhy toniků, které jsou dnes podobně jako giny velmi různorodé.

  Přečíst
 • Sandra Šalatová: Chtěla jsem, aby na mě nezapomněli. A to se mi povedlo.

  Sandra Šalatová z baru Cash Only zvítězila v národním kole soutěže Chivas Masters, kde porotu mimo jiné nadchla svým Local Way drinkem W.P.W., a následně reprezentovala Českou republiku na globálním finále v Tokiu. A i když se celkovým vítězem nakonec stal Atsushi Suzuki z Číny, na Sandru v japonské metropoli rozhodně hned tak nezapomenou…

  Přečíst
 • Není čas ztrácet čas

  Rapid Infusion, nebo česky trochu neohrabaně rychlo-infuze, je termín, který se pomalu, ale jistě dostává i k nám a rozhodně toho nabízí mnoho, co se přípravy domácích surovin týče. V dnešní době, kdy se všechno zrychluje, se i příprava surovin musí přizpůsobit.

  Přečíst