Články

 • Tekutý poklad ukrývající se v hodinkách

  Dříve byly pánské hodinky nutným doplňkem každého pravého gentlemana. Nejčastěji se nosily pánské kapesní hodinky na řetízku, později přišla éra klasických náramkových hodinek. Dnes je spíše éra chytrých hodinek propojených s mobilními telefony a klasické hodinky jdou stranou. Je tomu ale opravdu tak? Na zápěstích barmanů mnohdy nalezneme přímo výstavní kousky.

  Přečíst
 • Stephanie Jordan: Nadchlo mě, kolik vášně pro barmanství jsem v Česku viděla

  Energická kráska Stephanie Jordan se narodila v Londýně. Její otec pochází z Kolumbie a matka z Británie, celá rodina však dlouhou dobu žila ve francouzském Burgundsku. Lásku k alkoholu v ní vzbudili rodiče, kteří se jím také zabývají. Od roku 2009 Stephanie pracuje ve společnosti Diageo, kde se do svých necelých třiceti let vypracovala na pozici globální ambasadorky ginu Tanqueray. Zároveň také působí jako porotkyně World Class, což ji zavedlo také do České republiky.

  Přečíst
 • Příběh květů kávovníku

  Když se řekne káva, většina lidí si pravděpodobně představí hnědá zrnka. Někteří si stále myslí, že takto už rostou někde v exotických zemích na stromech, jiní dnes už chápou, že jsou to pecky plodu kávovníku. Tedy pecky z ovoce. A pokud začneme vnímat kávu takto komplexně, rázem se nám nabízejí k využití i další části této rostliny.

  Přečíst
 • Oválná pracovna Cihana Anadologlu

  Cihan Anadologlu je světově uznávaný a oceňovaný barman, který za svůj život pomáhal otvírat mnoho barů a restaurací v takových metropolích jako New York, Hongkong či Londýn. Nakonec zakotvil tam, odkud jeho sláva vzešla – v Mnichově. „Nastal čas otevřít si svůj vlastní podnik,“ říká. A tak vznikl Circle by Cihan Anadologlu, který opět sbírá ceny.

  Přečíst
 • Bourbon s krocanem ve znaku

  Celé okolí palírny Wild Turkey je součástí tzv. Bourbon Trail, což je úspěšná marketingová snaha státu Kentucky přitáhnout k bourbonu více turistů. Proto asi nepřekvapí, že hlavní atrakcí celého okresu je bourbon.

  Přečíst
 • Příběh fernetu: úspěch díky jedné z prvních rádiových reklam

  Když se řekne fernet, vybaví se každému dvě nejznámější značky – Fernet Stock a Fernet Branca. Kromě nich existují však i další – Fernet Cinzano, Luxardo Fernet, Fernet 1882 a nelze nevzpomenout slovenský Armin Stark Fernet či tuzemský Altfernet vyráběný v Blatné.

  Přečíst
 • Glengoyne – Palírna na pomezí

  Fakt, že palírna stojí na samotné hranici Nížiny a Vysočiny se odráží ve whisky samotné. V okolí Dumgoyne se totiž nenachází žádná rašelina, chuť whisky Glengoyne je tak bohatá na ovocné tony a sladkost, čemuž napomáhá i zrání v sudech po sherry.

  Přečíst
 • Ginové trendy

  Ginovou trilogii uzavíráme kapitolou o trendech, které tuto kategorii v posledních letech hodně rozhýbaly a posunuly o pořádný kus dopředu. Zaměříme se také na servis ginu, jeho snoubení s pokrmy a v neposlední řadě také na koktejly na jeho bázi.

  Přečíst
 • Hudba v baru: Jedna ze základních ingrediencí každého drinku

  Hudba je jedním z detailů, kterému je třeba věnovat při promýšlení konceptu podniku pozornost. Hudba je důležitou součástí provozovny, dotváří její atmosféru a určuje, zda se bude host cítit v podniku příjemně, či právě naopak. Nejen hlasitost, ale i styl hudby a reprodukční zařízení je třeba zvolit správně.

  Přečíst