Články

 • Středoevropský sake karavan na své cestě ani tentokrát nevynechal Prahu

  Ve čtvrtek 12. září se v Národním domě na Smíchově konal třetí ročník akce Středoevropský sake karavan, kterou zaštiťuje vládní agentura na podporu obchodu JETRO (The Japan External Trade Organization). Odpolední akce se ovšem nenesla jen v obchodním duchu a nešlo o pouhé setkání se japonských výrobců a distributorů saké s těmi českými, ale také o poznání saké skrze degustaci a dva semináře.

  Přečíst
 • New York City: Kosmopolitní metropole

  Jedno z nejznámějších měst světa, nejlidnatější metropole v Americe, v současnosti jedno z největších center obchodu a finančnictví a také hlavní město módy. To vše je New York. Je také městem, které má celosvětový vliv na mnoho oblastí včetně médií, vzdělávání, umění, zábavy, reklamy i gastronomie. A právě gastronomická stránka „Velkého jablka“ nás dnes bude zajímat především.

  Přečíst
 • Mávejte farmářům! Cesta za keňskou kávou

  Hlavní město Keni Nairobi leží v nadmořské výšce přes 1600 m n. m. Před cestou na venkov, kde se pěstuje káva, tedy ani není potřeba počítat s velkými změnami nadmořské výšky. Trasa obvykle vede na sever směrem k národnímu parku Mount Kenya. Právě v této oblasti najdeme regiony Kirinyaga, Muranga a Nyeri, které jsou pro milovníky výběrové kávy doslova zemí zaslíbenou.

  Přečíst
 • Spritz: S lehkostí bublinek

  Ředit víno vodou pro Řeky představovalo zcela přirozený způsob, jak se udržet v patřičných mezích během ritualizovaných hostin zvaných sympozion. Nicméně tyto první zmínky o úpravách vína představují pouhou předzvěst perlivého nápoje, jenž si svou jednoduchou skladbou, ať už v tradiční, či obměněné podobě, vydobyl na počátku 21. století místo mezi klasickými koktejly.

  Přečíst
 • Fluère: Život bez nutnosti kompromisů

  Fluère je nový nealkoholický destilát určený lidem s aktivním životem. Tento produkt si svou oblibu získává díky osobité chuti i vizuální stránce evokující čistotu a jednoduchost. Bereme-li v potaz nepříznivé účinky alkoholu a jeho nadměrnou konzumaci u nás, je narůstající trend bezalkoholových verzí nápojů pozitivní zprávou. Fluère se může stát součástí nových svěžích drinků obohacujících nabídku barů.

  Přečíst
 • Současnost a budoucnost koňaku

  Brandy, a koňak coby její nejslavnější a nejprestižnější zástupce, mají tak trochu auru něčeho z dob dávno minulých. Jenže i Francouzi, u kterých balónová sklenka s koňakem patří společně s bagetou v podpaždí a pruhovaným tričkem k nejčastějším klišé při jejich zobrazování, mnohem častěji než po brandy sáhnou po rumu, o whisky drtivě dominující trhu ani nemluvě.

  Přečíst
 • Monet, Manet, Renoir a všichni ostatní

  V době, kdy vychází toto červnové číslo, probíhá v Jízdárně Pražského hradu výstava Impresionismus od úsvitu do soumraku, která se zaměřuje na slovinské umělce. Mnohem slavnějšími představiteli tohoto směru se však stali v titulku zmínění francouzští pánové, jejichž rozostřené krajinky nahradily precizně zpracované ovocné mísy a lovecká zátiší holandských umělců 17. století.

  Přečíst
 • Inspirováno uměním

  Když se umělců zeptáte, kde berou inspiraci pro své dílo, velmi často vám odpoví, že tvůrčí nápady čerpají ze všeho kolem sebe. I v koktejlovém světě se lze samozřejmě inspirovat uměním, proto jsme tři barmany požádali, aby si vybrali kterékoli umělecké dílo a vytvořili koktejl, který z něj bude vycházet.

  Přečíst
 • Tokio: Největší město světa

  Nealkoholické nápoje, známé také jako soft drinks, se dnes těší velkému zájmu. Výrobci i podniky reagují na přání svých klientů a hostů, kteří sice nemají zájem o „pouhou“ vodu z vodovodu, ale zároveň sledují trendy a svůj kalorický příjem. Byly ovšem doby, kdy „kolalokovou“ limonádu chtěl pít každý.

  Přečíst