Články

 • Hořký hrabě Negroni

  Na počátku všeho byla Itálie a v ní sladký život, který potřeboval dodat hořký balanc. Asi tímto způsobem by mohlo začít vyprávění o jednom z ikonických klasických koktejlů uplynulého století. Co všechno ale stojí v pozadí za tímto šlechticem mezi aperitivy?

  Přečíst
 • Nejčastější chyby personálu. Co s tím?


  Základním předpokladem dosažení kvalitního servisu a reprezentativního chování personálu je stanovení jasných pravidel a jejich opakovaná komunikace. Majitelé nebo vedoucí pracovníci mají často odlišnou představu o standardu poskytované služby, než je tomu u personálu. Pro dosažení očekávaného výsledku a jeho následné udržení je potřeba klást důraz na každodenní komunikaci mezi vedoucími a řadovými zaměstnanci.

  Přečíst
 • Solera rumy 20+

  České chutě jsou údajně profilované spíše dosladka, a možná právě proto u nás solera rumy slaví takový úspěch, neboť se mezi nimi málokdy najde opravdu suchý exemplář. Navzdory velkému zastoupení Dominikánské republiky coby velmoci v této kategorii se mezi testovanými vzorky objevily i rumy z Venezuely, Guatemaly nebo Kolumbie.

  Přečíst
 • Koňaky Napoleon

  Dnes poněkud opomíjená kategorie koňaků Napoleon je v očích českých konzumentů směšována s typickou zelenou láhví brandy. Málokdo si však uvědomuje, že právě koňaky Napoleon, které jsme tentokráte testovali, už patří do prémiové úrovně XO.

  Přečíst
 • Příběh českého pálení z ovoce

  Výroba ovocných destilátů je doménou zejména středoevropského prostoru, kdy každá z daných zemí má svůj typický produkt. V jednotlivých lokalitách zpravidla tyto destiláty odrážejí místní produkci, národní kolorit i specifický historický vývoj. U nás je tím produktem převážně slivovice, ale nejen o ní a její lokální tradici bude řeč.

  Přečíst